4 Żywioły – autostopem dookoła Islandii

Po kilku autostopowych wojażach w te cieplejsze rejony Europy, przyszła pora na coś bardziej ekstremalnego. Tym razem wystawimy na próbę naszą cierpliwość łapiąc okazję na „nieco” rzadziej uczęszczanych, często nieutwardzonych drogach Islandii i przetestujemy nasz namiot w ciężko przewidywalnych warunkach pogodowych. Już 6 maja staniemy na płycie lotniska Londyn Luton, skąd poleci samolot do podobno najbardziej fotogenicznego miejsca na Świecie.

Kilka słów o wyprawie

1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania.  Podczas wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i mam nadzieje, nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem.

Plan wyprawy obejmuję wstępnie około 2000 km i biegnie dookoła wyspy włącznie z często pomijanymi fiordami północno-zachodnimi. Jedynym środkiem transportu będzie autostop i siła własnych nóg. Dach nad głową stanowić będzie nasze podręczne M1 oraz okazjonalnie gościnność mieszkańców.

Ambitny plan zakłada między innymi kąpiele w gorących źródłach termalnych, stąpanie po jęzorze największego lodowca Europy, czy wejście na szczyt wulkanu Hekla. Oczywiście wszystko uzależnione jest od Matki Natury i jej kapryśnego charakteru. Zwłaszcza w tym rejonie zachowuje się ona jak prawdziwa kobieta i potrafi zaskoczyć swoją zmiennością (pogody), czy nagłymi wybuchami ( wulkanów). W między czasie będziemy się dzielić spostrzeżeniami, zdjęciami, wyrzucać z siebie wszelkie niezadowolenia i zachwycać się wszystkim co napotkamy. Wszystko po to, by zachęcić do otworzenia wyszukiwarki tanich lotów, zakupienia biletów i wyruszenia w drogę

Celem wyprawy jest promowanie turystyki aktywnej, jako jednej z najlepszych form poznawania świata wraz z jego różnorodnością. Spotykając się często ze stwierdzeniem „Islandia? A co tam robić przez miesiąc?!”, pragniemy udowodnić jak bardzo opłaca się jechać w ten rejon, gdzie w zasięgu ręki spotyka się potęga 4 żywiołów.
ObrazekŹródło: http://www.tapetyczne.pl/tapeta/445-islandia-wzgorza

2 thoughts on “4 Żywioły – autostopem dookoła Islandii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *