Fuerteventura – atrakcje. Te miejsca zdecydowanie warto zobaczyć

fuerteventura atrakcje

Wydaje Wam się, że Fuerteventura to jedynie wyspa dla niemieckich emerytów, którzy spędzają dzień głównie na plaży. Nic bardziej mylnego. Choć przyznam, że tych osobników nie brakuje. Zwłaszcza bez majtek na plażach Corralejo… Zatem jakie Fuerteventura oferuje atrakcje? Co można robić na wyspie?

Wystarczą niecałe 4 godziny i z szarej zimy, która z zimą ma mało wspólnego, przenosimy się w krainę wiecznej wiosny. W powietrzu od razu daje się wyczuć afrykański klimat. Dzięki oddalonemu o zaledwie 115 km wybrzeżu Afryki, temperatura na Fuertevetura rzadko kiedy spada poniżej 18 stopni. Natomiast wpływ chłodnego prądu oceanicznego sprawia, że słupek rtęci prawie nigdy nie przekracza 30 stopni. Wbrew pozorom, Fuerteventura to nie tylko piękne, szerokie plaże. To też wyspa dla aktywnych turystów. Kitesurfing, trekking, snoorking, jazda quadami. Trochę tego będzie. W końcu nazwa wyspy w języku francuskim oznacza „mocną przygodę”.

Fuerteventura – atrakcje

1.Park naturalny Dunas de Corralejo

To taka namiastka pustyni. Potężny teren pokryty wydmami. Drobny, złocisty piasek, lazurowa woda, inne wyspy na horyzoncie. Ogólnie byłoby gdzie stawiać parawan. Wśród tych najbardziej malowniczych plaż można wymieć: Alzada, el Moro, el Burro, el Dormidero, los Martos, el Bajo Negro, el Viejo, el Médano i el Pozo.

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

2. El Cotillo

Niewielkie rybackie miasteczko, będące jednym z najważniejszych destynacji turystycznych. A to ze względu na piękne plaże, klify, klimatyczne knajpki i twierdzę (wątpliwej majestatyczności). Tamtejsze plaże (la Concha i los Lagos) zostały okrzyknięte jednymi z najpiękniejszych w Europie. A twierdza? Torre del Toston powstałą w 1700 roku i miała strzec przed piratami.

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

3. Plaża Sotavento

To najbardziej znana plaża dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu. A to ze względy na silne wiatry oraz bardzo płytkie wody przybrzeżne. Idealne miejsce do nauki sportów wodnych. Ogólnie piękne miejsce. Wyjątkowo szerokie plaże, które wciąż zalewane są przez przypływ, co zmienia całkowicie ich kształt. Krystalicznie czysta i ciepła woda płytkich zatoczek jest idealna do kąpieli nawet zimą.

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

4. Ajuy

Malutkie, klimatyczne miasteczko nad brzegiem oceanu. A w nim ciekawe formacje skalne, klify, jaskinie. Wzdłuż wybrzeża prowadzi ciekawy szlak, którego kulminacją jest zatoka Caleta Negra. A tam znajdziecie największą atrakcję miasta, czyli jaskinie Cuevas de Ajuy. Trasa szlakiem w jedną stronę zajmuję około 20-30 min. Z wózkiem może być ciężko, więc nosidło w tej sytuacji okazało się niezbędne. A z ciekawostek, to właśnie tu wylądował Jean de Béthencourt – odkrywca Fuerteventury. Od jego nazwiska pochodzi nazwa dawnej stolicy – Betancurii.

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

fuerteventura atrakcje

5. Górska droga do Ajuy

Zanim jeszcze dotrzecie do Ajuy, atrakcją będzie sama droga FV-30. Prowadzi przez same góry. Miejscami pnie się dosłownie graniami gór. Widoki są niesamowite. A po drodze kilka wspaniałych punktów widokowych. No petarda!

6. Sporty wodne

Fuerteventura to idealne miejsce dla wielbicieli surfingu. Nie bez powodu odbywają się tu mistrzostwa świata w tej dziedzinie. Najpopularniejsze spoty do uprawiania kite i windsurfingu to Corralejo i Sotavento. Mnóstwo tam też wypożyczalni sprzętu oraz szkółek. A płytka woda, niskie fale i dość silne wiatry to idealne warunki do nauki.

fuerteventura atrakcje

7. Nocne niebo

Wiecie, że Fuerteventura jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do oglądania nocnego nieba?! Nad jakością tutejszego nieba czuwa Ustawa o jakości astronomicznej obserwatoriów Kanaryjskiego Instytutu Astrofizyki. W centrum wyspy znajduje się obserwatorium astronomiczne, a wszystko to na terenie hostelu. Stąd patrząc na południe w pierwszych miesiącach roku, można podziwiać najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane gwiazdozbiory.

8. Trekking

Tras trekkingowych na Fuerteventurze jest naprawdę mnóstwo. I o różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowe opisy tras wraz z mapkami i zdjęciami znajdziecie na stronie www.fuerteventura-hiking.com

9. Wycieczka na Lanzarote

Aż grzechem byłoby nie skorzystać. Z portu w Corralejo wypływają promy na sąsiednią Lanzarote. To idealny pomysł na spędzenie choć jednego dnia. Bilet na prom z Corralejo do Playa Blanca kosztuje od 18 euro/os w jedną stronę, a 35 euro w dwie strony. Dziecko do 12 roku życia płynie za darmo (linia Lineas Romero była najtańsza). A rejs trwa 40 minut.

Playa Blanca Lanzarote Lanzarote     Playa Blanca Lanzarote Playa Blanca Lanzarote

A jeśli chcecie przeczytać więcej na temat Lanzarote, zajrzyjcie do poprzedniego wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *