Karta Revolut – jak działa, opinie. Kantor i portfel podróżnika w jednym

Często wyjeżdżacie za granicę i za każdym razem zastanawiacie się, jak płacić na miejscu? Borykacie się z podwójnym przewalutowaniem, albo miażdżącym kursem waszego banku? A już na pewno po wyjeździe macie portfele pełne drobnych, egzotycznych monet, których nigdzie nie wymienicie. Lekiem na te bolączki w naszym przypadku okazała się karta Revolut. Jak działa i jakie są opinie przeczytacie poniżej.

Nie jest to wpis sponsorowany, a subiektywna ocena i sprawdzony przez nas sposób na łatwe i korzystne płacenie za granicą. 

Karta Revolut dołączyła do naszej rodziny na początku roku. Korzystaliśmy z niej podczas trzech wyjazdów na Islandię, na Maderze oraz w Lizbonie. I po tej krótkiej znajomości, z całego serca możemy ją polecić wszystkim podróżnym. Ale po kolei.

Karta Revolut – jak działa?

Mówiąc prosto, karta Revolut to najlepszy przyjaciel podróżnika, który nie zedrze z nas jak bank. Dzięki karcie oraz połączonej z nią aplikacji, możecie płacić za granicą po kursie międzybankowym. Czyli generalnie najkorzystniejszym. Bez dodatkowych, bankowych opłat. Na swoje „revolutowe” konto przelewacie daną kwotę w złotówkach (albo innej walucie), a za granicą karta sama wykryje walutę, w której dokonujecie płatności i automatycznie dokona przewalutowania. Jak przelać pieniądze na kartę Revolut? Poprzez zwykły przelew, co może potrwać trochę dłużej, albo w opcji super hiper szybkiej przez kartę ze swojego banku, którą „dodaliście” do aplikacji Revolut. Po wpisaniu kwoty i weryfikacji za pomocą kodu ccv karty, po sekundzie macie już pieniądze na karcie Revolut. Warto zaznaczyć, żeby doładowywać konto kartą debetową, ponieważ przy kredytowej doliczana jest dodatkowa opłata.

A co z drobniakami po wyjeździe? Już nie  musicie chodzić z portfelem pełnym np. takich jenów po powrocie z wojaży. Jeśli korzystaliście z karty w podróży, wystarczy „resztki” z powrotem przewalutować na złotówki i przelać na swoją kartę, albo wymienić na inną, interesującą nas walutę potrzebną na następny wyjazd.

Jak to wygląda w praktyce? Wybraliśmy się na Islandię. Mamy do zapłacenia za paliwo 3000 tysiące koron islandzkich. I płacimy zwykłą kartą Alior banku. Po powrocie okazało się, że pobrało 111 zł. Ponieważ bank doliczył sobie spread. Gdybyśmy płacili kartą Revolut, wyszłoby 98 zł. Może to zaledwie 13 zł, ale podczas 3 wyjazdów na Islandię i dziesiątkach litrów paliwa, zaoszczędziliśmy kilkaset złotych.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie, aby lepiej zobrazować różnice. Porównaliśmy kurs średni NBP, kurs w kantorze internetowym Alior banku, który uchodzi za najbardziej korzystny, kurs mBanku oraz Revolut

karta Revolut jak działa

Wypłaty z bankomatów

Jeśli nie posiadacie konta, które zwolniona jest z dodatkowych opłat za wypłatę za granicą, zostaniecie obciążeni dodatkową opłatą. Karta Revolut zwolniona jest z takich opłat. Wprawdzie miesięczny limit wynosi odpowiednio 800 zł / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP, ale to tylko tak formalnie. Wystarczy, że przy wypłacaniu pieniędzy, zaznaczycie opcję „withou conversion”.

Dobra, to ile to kosztuje?

I tu Was zaskoczę. Wyrobienie karty kosztowało nas … 9 zł. I to by było na tyle. Karta została dostarczona na polski adres w ciągu 3 dni.

Zalety karty Revolut

– płatność kartą za granicą
– wyjątkowo korzystny kurs bez spreadu bankowego
– wypłata z bankomatów za granicą bez dodatkowych opłat
– prowadzenie karty bez dodatkowych opłat
– szybka wysyłka
– koszt karty
– natychmiastowe przelewanie potrzebnej kwoty na kartę Revolut
– natychmiastowy podgląd pobranej kwoty w aplikacji
– łatwa i intuicyjna aplikacja
– karta często przechodzi jako karta kredytowa

Wady karty Revolut

– nie zawsze płatność kartą przechodzi. Na niektórych stacjach benzynowych na Islandii terminal odrzucał kartę. Jak później wyjaśniła pani z infolinii, niektóre terminale akceptują jedynie sieciowe karty z sieciowych banków.

Podsumowując, karta Revolut to idealna opcja dla podróżujących ceniących sobie wygodę, bezpieczeństwo i dla tych, którzy nie lubią płacić dodatkowego haraczu 🙂 W jednej karcie i aplikacji macie przy sobie kantor i portfel jednocześnie. Nic tylko brać!

Kartę możecie zamówić za darmo TUTAJ

 

Zobacz też: Maps.me – Obiektywnie najlepsza nawigacja offline dla podróżnika

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *