Malta – zabytki, atrakcje. Subiektywny przewodnik

Mimo wyjątkowo małej powierzchni, Malta ma do zaoferowania zabytki i atrakcje godne polecenia każdemu. Odnajdzie się tam wielbiciel przyrody, zafascynowany podwodnym światem nurek, amator starożytnej zabudowy, zapalony rowerzysta i smakosz maltańskiego wina. Oto subiektywny przewodnik po najważniejszych atrakcjach Malty.

 • Popeye Village to chyba najbardziej wyjątkowe miasteczko na wyspie. To niezwykle kolorowa wioska nad turkusową zatoką, będąca planem filmowym dla znanego wszystkim Popeya.
Malta zabytki
Malta zabytki – Popey Village
 • Mdina to pierwsza stolica Malty i najbardziej majestatyczne miasto na wyspie. Koneserzy historii znajdą tu liczne muzea, katedrę, mury obronne. A wszystko to ukryte w plątaninie wąskich uliczek.
  Malta zabytki
  Malta zabytki – Mdina

  Malta zabytki
  Malta zabytki – Mdina
 • Malta zabytki
  Malta zabytki – Mdina

  Dingi Cliffs to z kolei idealne miejsce dla kochających przyrodę. Spacerując wzdłuż klifu mamy okazję przystanąć na chwilę i podziwiać słońce chowające się za bezkres morza.

Malta zabytki
Dingi Cliffs
 • Azure Window to symbol Malty.  Lazurowe Okno na Gozo to  formacja skalna niesamowicie wyrzeźbiona przez siłę natury.
Malta zabytki
Azure Window
 • Blue Grotto, czyli grota skalna, do której można wpłynąć wynajętą łódką. Koszt to około 8 euro. Przed wyjazdem trzeba jednak sprawdzić, czy przypadkiem wycieczka nie jest odwołana przez silny przypływ.
 • Wyspa Gozo, której szerokość nie przekracza 8 km, cała w sobie ma coś magicznego. Małe miasteczka z kolorową zabudową, wąskie uliczki, niezwykła przyroda, surowe wybrzeża i górujące nad tym wszystkim barokowe kościoły. Do tego Gozo to jedno z najlepszych w Europie miejsc do nurkowania. Podwodny świat kryje tajemnice tragicznych wydarzeń wojennych.
Gozo
Gozo
 • La Valetta to również ciekawe miasto idealne na całodniowy spacer. Jak na stolicę przystało, znajdziecie tam liczne parki, kościoły, muzea, uliczki strome niczym te w San Francisco. Do tego mnóstwo urokliwych knajpek, w których można skosztować świeżej ryby, czy maltańskiego wina.
Malta zabytki
Malta zabytki – La Valetta
 • Marsaskala to typowe rybackie miasteczko z pocztówkowymi wręcz, kolorowymi łódkami pływającymi po zatoce.
Malta zabytki
Malta zabytki – Marsaskala
Malta zabytki
Malta zabytki – Marsaskala

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

4 thoughts on “Malta – zabytki, atrakcje. Subiektywny przewodnik

 1. Byłam na Malcie w lipcu, ale tylko na przedłużony weekend. Niestety nie udało się odwiedzić w tak krótkim czasie wszystkich interesujących mnie miejsc, ale będzie okazja, by wrócić na Maltę 🙂 Słońce, lazurowe morze i wakacyjny klimat tej wyspy stwarzają doskonałe warunki do odpoczynku! Valetta ma niepowtarzalny urok i zauroczyła mnie jej niepowtarzalna architektura, a przede wszystkim te kolorowe balkony 🙂 Kolejnym razem wybiorę się na pewno do polecanych przez Ciebie Azure Window i Blue Grotto. Świetnie, że na Maltę można można dolecieć bardzo sprawnie dzięki tanim lotom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *