Ręcznik z mikrofibry – opinie. Idealny na każdą podróż – czy rzeczywiście?

Ręcznik szybkoschnący - test

Tanie podróżowanie oznacza zazwyczaj alternatywny sposób przemieszczania się. Nierzadko autostopem, najczęściej z plecakiem. A że cały dobytek trzeba nosić na plecach, liczy się każdy kilogram. Powstało już wiele produktów, które mają ułatwić życie podróżnikom. Jednym z nich jest ręcznik z mikrofibry. Świetna alternatywa dla zwykłego ręcznika, który zajmuje naprawdę sporo miejsca. Ale czy jego funkcjonalność sprawdza się w podróży?

Tuż przed wyprawą na Islandię zakupiliśmy ręczniki z mikrofibry Karrimora. Wiedząc, że przez następny miesiąc będziemy nosić cały dobytek na plecach, chcieliśmy zmniejszyć ciężar do minimum. Ręcznik kosztował około 30 zł. Waży 30g i mieści się na dłoni. Gabaryty idealne.

Ręcznik z mikrofibry opinie
Ręcznik z mikrofibry opinie

Ręcznik z mikrofibry – czy na pewno idealny?

Jak podaje producent, ręcznik szybkoschnący wykonany jest ze specjalnego antybakteryjnego materiału. Tego sprawdzić się nie da, więc wierzymy na słowo. Ale co z jego szybkoschnącymi właściwościami? Otóż ręcznik jest o wiele cieńszy od tych standardowych, więc schnie zdecydowanie szybciej. Jednak nie aż tak, jakbyśmy tego chcieli. Zazwyczaj schnie on około 2h pod warunkiem, że rozłożymy go i powiesimy. Kiedy z kolei spieszymy się i po umyciu głowy jesteśmy zmuszeni od razu schować ręcznik do pokrowca (który miał przepuszczać wilgoć) nie ma szans, żeby ręcznik wysechł, a do tego dobrze pachniał. Zresztą ręcznik z mikrofibry opinie w internecie ma podobne.

Trzy z plusem

Podczas autostopowych wypraw nie ma co oczekiwać luksusów, ale jak typowy Polak, ponarzekać zawsze trzeba:) Co do pochłaniania wilgoci, stawiam ocenę 3 z małym plusem. Zwłaszcza, kiedy już ręcznik jest lekko wilgotny, zauważyliśmy zmniejszenie jego pochłanialności.

Ogólnie ręcznik szybkoschnący to fajna alternatywa dla zwykłego, dużego ręcznika. Spełnił nasze oczekiwania jeśli chodzi o swoje rozmiary. Jednak właściwościami szybkoschnącymi nico się zawiedliśmy. Polecamy szczególnie tym, którym zależy na wadze i wielkości, a niekoniecznie wygodzie.

 

 

2 thoughts on “Ręcznik z mikrofibry – opinie. Idealny na każdą podróż – czy rzeczywiście?

  1. Ręcznika jakiej marki używacie? Ja miałem kilka różnych, wszystkie mają to do siebie, że, nieprane, strasznie śmierdzą… Największym plusem jest więc waga oraz rozmiar 🙂

    1. Używamy Karimora, ale chyba każdy ma bardzo podobne właściwości. To fakt, po kilku dniach śmierdzi nieziemsko. Ale chociaż rozmiar idealnie się sprawdza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *