Cypr koronawirus. Jakie są zasady wjazdu ?

Pafos co zwiedzać

Jeśli zastanawiacie się, gdzie choć na chwilę uciec przed wszechogarniającą nasz umysł pandemią, dobrym wyborem będzie Cypr. Koronawirus wprawdzie ma się tam nieźle, ale zasady wjazdu są jednymi z łagodniejszych na świecie. Zobaczcie jakie zasady wjazdu panują obecnie na Cyprze oraz co można zobaczyć na wyspie.

Cypr koronawirus – zasady wjazdu

Turystyka stanowi aż 15 procent cypryjskiego PKB. Dlatego, aby ratować tę gałąź przemysłu, wyspa nie zamyka się całkowicie na turystów. Szybie i dość tanie połączenia lotnicze, ciepły klimat i ilość miejsc do odwiedzenia sprawiają, że Cypr jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Także z Polski

Zatem od 1 kwietnia 2021 roku, Polacy mogą podróżować na Cypr. Są jednak niezbędne zasady. Po pierwsze, nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem, należy zarejestrować się na specjalnej platformie, gdzie trzeba będzie wypełnić ankietę. ((Cyprus Flight Pass ) Trzeba pamiętać, że rejestracja jest obowiązkowa, a nie wykonanie jej przed wylotem grozi karą 300 euro… Po drugie wymagany jest test PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Po trzecie, po przylocie, jeszcze na lotnisku,wykonać należy drugi test, niestety na własny koszt. Na lotnisku w Pafos zapłacicie 32 euro, a w Larnace 30 euro. Kwarantanna po przylocie nie jest wymagana, jednak należy poddać się izolacji do czasu otrzymania wyniku testu.

Na Cyprze obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, w pomieszczeniach zamkniętych i na świeżym powietrzu. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci do 12 roku życia.

Cypr – czy warto?

Warto. To wyspa przepełniona historią (w końcu to tu narodziła się bogini Afrodyta), z ciekawą kulturą i niezliczoną ilością zabytków. To że idziesz zwykłą ulicą, a tu nagle przed tobą pojawia się ogrodzona dziura ze starożytnymi wykopaliskami w środku, to nic dziwnego. Jeśli do tego dodam śródziemnomorski klimat, lazurowe wybrzeża i piękne krajobrazy, mamy mieszankę idealną na kierunek wakacyjny.

Zobacz też: Półwysep Akamas – idealne miejsce dla wielbicieli natury

Mamy tu miasto Pafos z antycznym kompleksem Grobowców Królewskich. Mamy Kurion – imponujący kompleks archeologiczny. Do tego Półwysep Akamas z bajecznymi szlakami pieszymi, czy słone jezioro w Larnace, gdzie podziwiać można stada flamingów. Tak czy inaczej, jest tego na tyle dużo, że o atrakcjach Cypru przeczytacie w kolejnym wpisie 🙂 A tymczasem zajrzyjcie sprawdzić, jak poruszać się po wyspie.

Zobacz też: Pafos – co zwiedzać w najciekawszym mieście Cypru [ATRAKCJE]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *