Strona główna

15 najpiękniejszych miejsc jakie widzieliśmy do tej pory [ZDJĘCIA]

Za nami tysiące przejechanych kilometrów i setki pięknych widoków, które na zawsze zostaną w pamięci. Przed nami jeszcze więcej miejsc, które czekają na odkrycie. Aby podnieść nieco poziom estetyki w te szare, deszczowe dni, stworzyliśmy listę 15 najpiękniejszych miejsc, jakie do tej pory widzieliśmy.

Początkowo miało być 10. Ale nie da się! Serio! Zwłaszcza, że z samej Islandii mogłabym wybrać z 7 😀 Co ciekawe, 90% miejsc z listy, to czysta natura. Przypadek? Nie, po prostu natura jest najlepszym architektem na świecie. No to zaczynamy! Ku inspiracji. Może ktoś patrząc jaki piękny mamy ten świat, spakuje jutro plecak i wyjedzie w pi…  w siną dal 🙂

(kolejność przypadkowa)

1. Ala kul, Kirgistan
A dokładnie widok z przełęczy na wysokości 4 tys. m, z której rozciąga się panorama na 6-tysięczne szczyty, lodowce, rzeki lodowcowe i samo jezioro mieniące się turkusowym kolorem. Widok jak z pocztówki!

Trekking Ala-Kul

Trekking Ala-Kul

Trekking Ala-Kul

2. Ratsek base camp, Kirgistan
Położony na wysokości około 3 tys. metrów base camp znajduje się w parku narodowym Ala Archa. To baza wypadowa na szczyt Uchitel. Jak dotąd, to najpiękniejsza sceneria w jakiej rozstawiliśmy namiot.  W dolinie, którą otaczały kilkutysięczne szczyty. Nawet skutki choroby wysokościowej nie były w stanie popsuć wrażenia.

Ala Archa Trekking

Ala Archa Trekking

trekking ala archa

3. Wodospady Iguazu, Argentyna
No postarał się Bóg tworząc ten świat, ale tu to już przesadził! Setki kaskad tworzą potężny wodospad na granicy argentyńsko-brazylijskiej.

4. Widok z Corcovado ( to ta góra z Chrystusem), Brazylia
No wprawdzie u podnóża góry rozciągają się ukryte w lasach slamsy, a Rio to w większości betonowy moloch, ale w końcu mówi się, że Rio jest najładniej położonym miastem na świecie. I zdecydowanie coś w tym jest.

5. Jokulsarlon, Islandia
Totalna miazga! Zresztą na Islandii ich sporo.  Lodowa laguna, po której krystalicznie błękitne lodowce spływają powoli do fiordu. Magiczne, majestatyczne, bajeczne miejsce!

6. Droga do Kjolur, Islandia
Żadna to atrakcja z Lonely Planet. Nigdzie nie jest nawet wspomniane, że to wyjątkowa droga. Ale takiej sielanki na oczy nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Szum płynącej rzeki, zielona, polana, po której biegają stada koni, a w tle góry. Namiot natychmiast rozstawiony w pobliskim rowie.

7. Fiordy Zachodnie, Islandia
Całe! Ich każdy metr kwadratowy! Ten surowy klimat, dzikość, kolory. Niesłusznie często omijane przy wyjazdach na Islandię. A to w końcu najbardziej dziki rejon całej Europy! Musi być zatem pięknie!

8. Sahara
Niby nic tam nie ma. Toć to po prostu wielka kuweta. Ale widok Sahary o zachodzie słońca był najbardziej mistycznym widokiem jaki widziałam. Może to przez tą niekończącą się przestrzeń, może przez uczucie „maleńkości”. Nie wiem, ale polecam każdemu.

Co warto zobaczyć w Omanie - Wahiba Sands

9. Popeye Village, Malta
Nie chodzi mi o samą wioskę, ale jej widok z pobliskiego klifu. Dobra, może i jest to komercyjne, ale za to w zestawieniu z błękitną wodą w zatoce robi niesamowite wrażenie.

10. Stare miasto, Matera
Całkowicie antropogeniczne, ale nadal miażdżące. To tu nagrano m.in Pasję. I zapewniam, że spacerując wąskimi uliczkami Sassi di Matera, ma się wrażenie, że cofnęło się o 2 tys. lat, a zza rogu zaraz wyskoczy który z apostołów.

11. Preikestolen, Norwegia
Ja wieeem, że już co prawie każdy tam był. Ale to miejsce wciąż nie przestaje mnie zachwycać. Kwintesencja „norweskości” w jednym miejscu.

12. Wadi Shab, Oman
Dużo tam tych wadi, ale to wydawało mi się najdziksze i jednocześnie najpiękniejsze. Głęboki wąwóz ograniczony wysokimi ścianami skalnymi, z ukrytymi gdzieniegdzie oczkami wodnymi i małymi wodospadami. Cu, miód, malina.

13. Widok z Teide, Teneryfa
Przy ładnej pogodzie z wulkanu Teide widać pozostałe wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nic dziwnego, że Teide wylądowało na naszej liście.

Teneryfa co zobaczyć

14. Zamek Ogrodzieniec, Polska
Nie widziałam piękniejszego zamku, niż Ogrodzieniec o zachodzie słońca. Majestatyczny, przywodzący na myśl jego potęgę jeszcze kilka wieków temu. I tylko żałują, że zobaczyłam go dopiero teraz.

15. Polskie góry zimą
Śmiem twierdzić, tak subiektywnie, że zimą są najpiękniejsze. Zamieniają się w krainę jak z Narni.

Gorce zimą

Gorce zimą

Gorce zimą.. Nocne niebo

A Wy macie swoje ulubione miejsca na ziemi? Pochwalcie się, może zainspirujemy się nawzajem 🙂

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Wiele z tych miejsc pokrywa się z moją lista Naj! Świat jest piękny i żałuję, że wielu cudownych miejsc nigdy nie zobaczę…. Zapraszam do mojego kolorowego świata. Pozdrawiam

  1. Joanna Wnuk says:

   Eh no właśnie, życia by nie starczyło żeby zobaczyć wszystkie cuda tego świata 🙂 Pozdrawiamy!

 2. Piter says:

  Słoneczna 1, Białystok 🙂

  [IMG]http://i65.tinypic.com/2cgbj89.jpg[/IMG]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *