Strona główna

Bagaż podręczny. W co i jak się spakować, żeby nie zbankrutować

Udało Ci się kupić bilet lotniczy za 80 zł w dwie strony? Super. Zapominamy jednak często, że przy tanich liniach lotniczych, bagaż to dodatkowe około 150 zł. Sytuacja robi się jeszcze mniej śmieszna, gdy w planach mamy przesiadkę. Wtedy zamiast 80 zł za lot, okazuje się, że do zapłaty mamy jakieś 350 zł. Jak ominąć te opłaty, a jednocześnie nie ograniczać się do spakowania na tydzień jednej koszulki i dwóch par majtek? Sprawdźcie w co i jak spakować się w bagaż podręczny.

DSCF4453
Powroty z emigracji bywają ciężkie:D

Tanie podróżowanie ma to do siebie, że w każdym przypadku szukamy możliwości ucięcia kosztów. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku bagażu, zawsze udaje nam się to osiągnąć. Osobiście przy wyjazdach powyżej tygodnia zawsze zabieramy ze sobą plecaki 75 litrowe. Tak, to te duże, ze stelażem. Mało tego, nie rozstajemy się z namiotem, śpiworami i karimatami. Jeśli chodzi o Ryanaira, bagaż zawsze przechodzi jako podręczny. Wizzair utrudnił niedawno sprawę. Na pokład można wnieść mały bagaż podręczny, wielkości plecaka szkolnego oraz duży bagaż podręczny, za który zapłacimy od 44 do 78 zł. Ten sam bagaż na pokład Ryanaira wniesiemy za darmo.

Argentyna autostopem

Jak się spakować w bagaż podręczny?

Tak więc lecąc do Maroka na dwa tygodnie zabieramy kilka zestawów ubrań, trochę jedzenia i elementy niezbędne do biwakowania. Zamiast karimaty używamy alumaty, bo jest zdecydowanie mniejsza. Stelaż od namiotu chowamy w „plecy” plecaka. Reszta zostaje w pokrowcu i robi za mały, dodatkowy bagaż. Szpilek nie zabieramy. W przypadku naszego namiotu są one zbędne.  Śpiwór pchamy do środka. Początkowo plecak wygląda mało „podręcznie”. Wtedy przystępujemy do kompresji😀 Wszystko z kaptura ląduje w środku plecaka. Wszystkie paski ściskamy do maksimum. Zarzucamy plecak na jedno ramie, żeby pokazać, że to zaledwie kilka nieznaczących kilogramów:D Pewnie przechodzimy przez bramki, bo przecież przestępstwa nie popełniamy. W naszym przypadku skuteczność 100%.

Bagaż podręczny, jak się spakować?
Bagaż podręczny, jak się spakować?

 

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Z Ryanairem mam nieprzyjemne wspomnienia i już tymi liniami nie latam. Jakieś inne sugestie poza wizzair? 🙂

  2. Po Europie ewentualnie jeszcze easyjet ma loty porównywalne cenowo do tych najtańszych. Przy międzykontynentalnych lotach z kolei nie ma problemu z płaceniem dodatkowo za bagaż nadawany, więc szukać rozwiązań nie trzeba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *