Strona główna

Gdybym ja miała tyle lat co ty. Odnajdując sens życia

Twoje życie to średnio 2 366 820 000 sekund. Każda z nich wydaje się nic nie znaczącym ułamkiem czasu. Jednak każda niesie za sobą dziesiątki decyzji i setki opcji do wyboru, które mogą sprawić, że odnajdziemy sens życia. 1 sekunda potrafi zmienić miliony pozostałych.

Mówi się, że życie jest bezcenne, że nasz czas na tej ziemi to najcenniejsze co mamy. Za ile sprzedałbyś 5 lat swojego życia? Nie ma takiej ceny? Przykra prawda jest taka, że oddajesz je za darmo. Spędzając codziennie godziny przed telewizorem, przeglądając kolejny raz portal społecznościowy jakby to, że „koleżanka” wróciła z siłowni, miało zmienić Twoje życie. A w tym czasie to życie przelatuje Ci przez palce. Ba…Przelewa się w zastraszającym tempie. A sens życia zostaje zakopany pod warstwą morderczej rutyny.

Mądry człowiek po szkodzie

Czy musimy czekać do starości, żeby obudzić się i stwierdzić, że do dupy było to nasze życie? Że nie spełniłem marzeń, bo byłem tchórzem. Że nie osiągnąłem celów, bo byłem leniwy. Że nie miałem szczęśliwej rodziny, bo byłem pracoholikiem. „Gdybym tylko mógł cofnąć czas”.

Czego najczęściej żałują osoby, których czas na tej Ziemi zbliża się do magicznego Game Over? Ciekawe badanie przeprowadziła opiekunka australijskiego hospicjum. Rozmawiając z pacjentami odkryła, że większość z nich tak naprawdę umarła już w wieku 25 lat nie będąc jeszcze pochowanym! Okazuje się, że ludzie najbardziej żałują niespełnionych marzeń. Nie spełniamy aż połowy z nich, starając się jednocześnie żyć w zgodnie z oczekiwaniem innych. A to przecież marzenia nas kształtują. Po coś do cholery zostały nam dane. Z pewnością nie dlatego, że fajnie się o nich opowiada. Ale jeśli uważasz, że urodziłeś się, żeby spać, jeść i płacić rachunki, a z marzeń się wyrasta, to chyba gdzieś po drodze zgubiłeś szlak. To często w naszych marzeniach ukryty jest sens życia. Zawsze marzyłeś, żeby zostać aktorem i masz do tego predyspozycje, ale słyszysz na około, że to ciężki i mało płatny zawód? Olej to i zostań tym cholernym aktorem. Najwidoczniej takie jest Twoje powołanie.

Odnajdując sens życia

Ruszże się!

Jak to jest z tymi podróżami? Czasem słyszę, że mam się uspokoić, bo przecież każdy lubi jeździć na wakacje. Nie oznacza to, że trzeba od razu zmarnować szansę ciepłej posadki i jechać na miesiąc. No problem w tym, że jedni po prostu lubią jeździć na wakacje, a inni nie potrafią bez tego żyć. Podobno to wina Wunderlust Gene. Najczęściej słowa krytyki pochodzą z wnętrza tych, którzy sami baliby się ruszyć z miejsca. Pokaż, że Ty najlepiej wiesz co jest dla Ciebie dobre. Że najwyżej Ty będziesz żałował. Choć mawiają, że lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się tego nie spróbowało. Większość ludzi niestety na końcu pluje sobie w brodę, że nie spróbowali.

Zobacz też: 10 rzeczy, które musisz zrobić choć raz w życiu

Nikt nie mówi od razu o podróży dookoła świata. Wystarczy pojechać na weekend na rower odłączając się całkowicie od świata cyfryzacji. Zaskakujące jest to, ile można wtedy dostrzec. Zamiast profilu kolegi na fejsie, oglądamy niezwykły zachód słońca. Zamiast przeżywać rozstanie w Ukrytej Prawdzie, przeżywamy romantyczne chwile z lubym/lubą gdzieś wśród natury. Zamiast bezcelowo błąkać się po galerii handlowej, gubimy się w wąskich uliczkach nieznanego miasta.

Wyłam się ze schematu

Co powstrzymuje nas przed spełnianiem marzeń? Zazwyczaj ich spełnienie wiąże się z wyłamaniem się z określonego schematu i wyjściem z bezpiecznej strefy. Pojawia się strach o to co powiedzą inni, o to jak sobie poradzę z ewentualną porażką, albo wygraną. O to co będzie dalej. Do odważnych świat należy to nie puste powiedzenie, ale najprawdziwsza prawda. Pamiętaj, że to właśnie ci, którzy zaryzykowali, są na podium życia. Twoje życie to 2 366 820 000 sekund. Od Ciebie zależy, jak wykorzystasz każdą z nich.

Odnajdując sens życia

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

 

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. Ten tytuł…. Jak ja nie lubię, gdy starsze ode mnie osoby właśnie je wypowiadają – „gdybym była w twoim wieku, dziewczyno!” Jakby nie patrzeć, właśnie ten ktoś już był w moim wieku i miał swoją szansę, a że ją zmarnował, to już nie moja broszka, bo sama mam własne życie do przeżycia. Jednym z moich największych fobii jest to, że sama też skończę jak ten mały szary człowiek za 10/20/30 lat, który tylko je, śpi, pracuje i płaci rachunki. Nawet już nie chodzi o same podróże, ale o inne aspekty życia też.

    1. Eh no niestety, niektórzy orientują się trochę za późno. Ważne więc, żeby dostrzegać szanse i z nich korzystać póki jest na to czas 🙂

      1. Myślę że zawsze jest czas. Mam 33 lata i ostatnio zacząłem spełniać to, o czym marzyłem 14 lat temu. Bardzo dużo czasu straciłem słuchając innych 😛

        1. To prawda. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć spełniać marzenia. Czasem dość późno dojrzewamy do tego, żeby nie przejmować się opinią innych. Powodzenia w spełnianiu marzeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *