Strona główna

NIGDY nie podróżuj autostopem. To niebezpieczne

Masz w planach podróż autostopem ? NIGDY nawet nie próbuj. W ogóle najlepiej jak byś nigdy nie podróżował. Po co się narażać, skoro można bezpiecznie siedzieć na kanapie i załączyć National Geographic. Tu podróże i tu podróże. W Nationalu nawet darmowe. No nie licząc 50 zł za kablówkę. Oto 6 powodów, dla których podróż autostopem nie wyjdzie ci na dobre!

1. Kontakt z ludźmi z różnych kultur to katorga. Nie dość, że musisz słuchać inspirujących opowieści o danym kraju to jeszcze nie daj Boże, możesz nawiązać znajomości na dłużej. Mama powtarzała zawsze „nie rozmawiaj z nieznajomymi”, więc się nie sprzeciwiaj! Jeszcze poszerzysz sobie horyzonty! Albo po zaproszeniu na kolację od kierowcy jeszcze pomyślisz, że ludzie wcale nie są tacy źli. Są i koniec!

2. Podróż autostopem na 100% zwiększy  Twoja pewność siebie. Daj spokój. Jeszcze zamienisz się w człowieka, który uważa, że może osiągnąć co tylko sobie wymarzy. Albo co gorsza, otworzysz się na ludzi, co pomoże Ci w kontaktach zawodowych, czy osobistych. A  potem nie wiadomo jak się z tego wyleczyć!

3. Podczas podróży autostopem pojawia się również zagrożenie, że będziesz musiał porozumiewać się w języku obcym. I po co takie stresy?! Wystarczy to, czego nauczyłeś się w szkole. Kontakt z żywym językiem, nauka lokalnego dialektu na nic ci się nie przyda.

4. Masz wytyczony plan podróży, a tu kierowca mówi, że chciałby Ci pokazać niesamowite miejsce, o którym turyści nie wiedzą. I nagle okazuje się, że tracisz kilka godzin, a potem przez resztę życia zostają Ci w głowie te widoki.

5. Autostop nierzadko pozwoli Ci na odwiedzenie miejsc, o których marzyłeś, ale podróż byłaby tak droga, że natychmiast skreślasz marzenie z listy. Nigdy nie podróżuj autostopem, bo dojechać możesz i na drugi koniec świata za darmo. A jak wiadomo, za darmo to można najwyżej w pysk dostać.

6. Autostop uzależnia. Nawet detoks nie pomaga. Gdzie się nie wybierzesz, zawsze będziesz chciał spróbować złapać stopa. Co gorsza, z czasem uzależnienie się pogłębia i nagle okaże się, że świat nie jest już dla Ciebie tak wielki i nieosiągalny. Z tym to już tylko do lekarza chorób egzotycznych!

Dlatego też nigdy nie podróżuj autostopem. Jeżeli nie masz wystarczających środków, lepiej siedź w domu i poczytaj o wyprawach tych wariatów, którzy porwali się na taką podróż. Teraz na pewno żałują, a Ty będziesz mógł się z nich pośmiać.

Zobacz też: Cytaty o podróżach. One zmotywują cię do działania

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Przepraszam, ale mnie nie zdemotywowaliście 😉

    1. Joanna Wnuk says:

      Haha i prawidłowo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *