Strona główna

Pomysł na prezent dla podróżnika. Pozdrowienia ze świata

Prezent dla podróżnika musi być oryginalny i przede wszystkim kojarzyć się z podróżami. Tym razem wpadłam na mniej materialny prezent, ale zdecydowanie lepszy od tych z półek sklepowych. Zobaczcie co wymyśliłam jako urodzinowy prezent dla podróżnika.

O tym, że ludzie potrafią być naprawdę pomocni, a wyprawa autostopem nie musi kończyć się porwaniem i gwałtem przekonałam się nie raz. Momentami aż serce się kraja, kiedy starsza Pani, gdzieś w środku Bośni zaprasza na orangade, tudzież młody właściciel hostelu zgarnia nas z ulicy Sarajewa na darmowy nocleg i wieczorną tequille. I niby tata powtarza przed każdą podróżą” „ty uważaj na ludzi! Tyle niebezpieczeństw…tego zabili, a tamtego porwało dzikie plemię.” W ogóle najlepiej siedź w domu. A i jeszcze obłóż ściany jakąś pianą cobyś się nie zabiła. No niestety, ale większość nieprzyjemności spotyka mnie w miejscu zamieszkania. No, ale w sumie powoli zbaczam z toru…Miało być o pomocy ze strony Świata w realizacji urodzinowego projektu, o potędze Internetu i zdjęciach które przebyły tysiące kilometrów.

Prezent dla podróżnika – życzenia z całego świata

Jako że zarówno ja, jak i Adam jesteśmy nieuleczalnie uzależnieni od podróży, to i prezent dla podróżnika musi się pojawić.  Jeszcze nie zarabiam milionów coby zafundować mu podróż w Kosmos, więc wymyśliłam coś bardziej przyziemnego. Przez około pół roku wysyłałam wiadomości za pośrednictwem portalu couchsurfing.org z tą samą prośbą. Potrzebne mi były zdjęcia z różnych zakątków świata z urodzinowymi życzeniami. Efektem tego były setki maili z całego świata, zaproszenia do Mongolii, Nepalu, Madagaskaru, gratulacje z Grenlandii, czy życzenia miłości z Kazachstanu i Chin. Co jednak najważniejsze, przez pół roku moja poczta wzbogaciła się w maile ze zdjęciami z kilkudziesięciu krajów porozrzucanych po całym Świecie. Ale to wciąż jeszcze nic…zobaczyć minę Adasia…to dopiero była nagroda;) A oto najciekawsze smaczki:

Pewnie i tak tym osobom nie będzie dane przeczytać tego posta, ale mimo wszystko chciałam podziękować wszystkim i każdemu z osobna za bezinteresowną pomoc i wszelkie zaproszenia;) Kto wie, może z niektórych skorzystamy;)

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Świetny pomysł, gratuluję 🙂

    1. A dziękuję, fajnie że się podoba:)

  2. Ogromne dzięki za ten post, oby takich więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *