Marek Raganowicz „Znikając”. Opowieść o wolności, miłości i przeznaczeniu

Raganowicz znikając

„Historia Raganowicza splata się z ich niezwykłymi opowieściami, tworząc fascynujący obraz drogi. To wyprawa prowadząca przez Yosemity ,Alaskę, Karakorum do małego namiotu rozbitego na lodowcu, setki kilometrów od ludzkich siedzib.” „Znikając” to druga książka Marka Raganowicza, lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników gór, ale i życia.

„Znikając” to barwna opowieść z drogi. To nie typowa książka o zdobywaniu kolejnych szczytów. Pokazuje za to, czym jest prawdziwa pasja. Po jej przeczytaniu, jestem już w stanie zrozumieć, po co ryzykować życie wspinając się na najwyższe i najbardziej strome ścian. Bo w przypadku Raganowicza i spotkanych na jego drodze wspinaczy, to styl życia. Wspinaczka to coś naturalnego. Życie na dole, jakie prowadzi większość z nas, to dla niego tylko przerywnik. Krótka przerwa między kolejnymi wyprawami. Książka, mimo że opowiada o dość specyficznym stylu życia, jest uniwersalna. Razem z autorem poznajecie czym jest samotność i słabość. I jak ową słabość przezwyciężać. Dzięki zwięzłym opowieściom o spotkanych ludziach i przemyśleniom, wspólnie podróżujecie do świata przygody nawet nie wstając z kanapy. Czytając książkę ma się wrażenie, że słucha się opowieści kolegi przy dobrej kawie.

Książka nie jest prosta w przekazie. To nie zwykła opowieść o pewnej przygodzie. To zlepek przemyśleń, wydarzeń, spotkań, które zgrabnie układają historię. Historię o pojmowaniu życia jako pewnej przygody z jej pozytywnymi wydarzeniami i trudnymi chwilami, które trzeba pokonać. Książkę polecam każdemu, także laikom górskim. Trzeba jedynie uważać, ponieważ po jej przeczytaniu zdecydowanie poczujecie zew przygody i chęć wyruszenia gdziekolwiek, ku przygodzie. A w pandemii nie będzie to najłatwiejsze 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *