Strona główna

10 rzeczy, które musisz zrobić choć raz w życiu

Są takie rzeczy, o których wielu z nas gdzieś głęboko marzy, wzdycha na samą myśl o ich spełnieniu. Często jednak do końca życia pozostają one zapomniane i zasypane kurzem codzienności. I nie mówię o poważnych przedsięwzięciach, a o błahych sprawach, o których często nawet nie myślimy poważnie. Bo przecież z tego to się wyrasta, na to jestem za stara. To może jeszcze poczekać, a na tamto nie mam teraz pieniędzy, a już na pewno odwagi. Warto jednak spróbować, bo to o tych błahych rzeczach będziesz pamiętał do końca życia. To one przełamią rutynę i zabarwią nieco życie jaskrawym kolorem. Żyj z pasją i ciesz się z każdej chwili, w której możesz zamienić się w dziecko!

Poniżej przedstawiam Wam listę 10 rzeczy, które musicie choć raz spróbować w życiu. Wiele z nich nic nie kosztuje, a daje dużo. Daje poczucie wolności, zwiększa pewność siebie, dostarcza „endorfinowy” ładunek.

Spędź noc pod gołym niebem

„A co, to mnie na hotel już nie stać?” Może cie być stać i na Royal Penthouse Suite, ale uwierz, że noc spędzona pod rozgwieżdżonym niebem przeciętym Drogą Mleczną, z cichym cykaniem świerszczy w tle, ma w sobie coś magicznego.

Co warto zobaczyć w Omanie - Wahiba Sands

Pojedź gdzieś autostopem

Nie będę oryginalna, kiedy powiem, że autostop to świetna forma transportu. Warto spróbować, choćby dlatego, żeby przekonać się, że ludzie z natury to naprawdę dobre stworzenia. Warto spróbować, żeby otworzyć się na świat. Żeby dać się ponieść przygodzie, o której będziecie opowiadać przez kolejne lata.

Żyj z pasją

Zatańcz w deszczu

Nie wiem jak to jest, ale to uczucie, jakby znowu było się dzieckiem. Pamiętacie, jak ku przerażeniu rodziców, bawiło nas skakanie do kałuży? No to taniec w deszczu, jest bardzo podobnym uczuciem. Tyle że potem spodnie musisz sobie uprać sama.

dscf44391

Spróbuj potrawy, o której nigdy nie słyszałeś

To jak podróż w nieznane. Budzisz wszystkie zmysły. Kubki smakowe szaleją, czujesz lekki dreszczyk emocji. Przełamujesz pewne bariery.

Atrakcje Omanu Muscat

Pojedź gdzieś spontanicznie

Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Daj się ponieść przygodzie. To uczucie ekscytacji towarzyszące nam przed każdym wyjazdem ma w sobie coś magicznego. Coś co ładuje akumulatory i nadaje sens. Spróbuj choć raz spontanicznie spakować plecak i wyjechać. Choćby na weekend. Bez konkretnego planu. Otwórz się na to, co przyniesie ci los.  Zobaczysz, że będzie to jeden z najbardziej ekscytujących wyjazdów na jakich byłeś.

IMG_3619

Obejrzyj wschód słońca nad morzem

Chyba nie muszę nikomu mówić, jak romantyczne potrafią być wschody słońca. Jesteś świadkiem budzącego się dnia. Mistycznego wręcz wydarzenia. Teatralny spektakl barw całkowicie za darmo.

Spraw obcemu wielką radość

Dobro, prędzej czy później, zawsze do nas wraca. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech pełen wdzięczności choćby za drobny dobry uczynek. Kup potrzebującemu śniadanie, przynieś starszej sąsiadce zakupy, albo…zabierz kogoś na stopa 🙂 Dzień będzie od razu piękniejszy.

DSCF0410

Wykąp się zimą w morzu

Jeśli tylko nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, spróbuj na chwilę zamienić się w morsa. Kto wie, może ci się spodoba to nieopisane uczucie miliona szpilek kłujących twoje ciało. No dobra, może brzmi masochistycznie, ale to fajna adrenalina, no i plus sto do zajebistości 🙂 A do tego, przy dobrym przygotowaniu, to samo zdrowie!

10395166_10203910413101612_3762246788264828963_n

Tańcz do białego rana

To pewnie najłatwiejszy do spełnienia punkt. Poczuj ten zew szaleństwa, wyłącz myślenie (tylko nie tak do końca) i tańcz dopóki nieba nie zaczną rozświetlać pierwsze promienie słońca.

20160710_032309

Spędź tydzień bez łączności ze światem

Jadąc na wakacje wyłącz całkowicie telefon, nie włączaj komputera i telewizji. Nie śledź informacji, które w większości przepełnione są negatywnym wydźwiękiem. Nie zajmuj się życiem koleżanki na Facebooku. Nie sprawdzaj co 10 minut poczty. Zobaczycie, że zaczną dziać się rzeczy magiczne. Nagle okaże się, że głowa otwiera się na nowe doznania. Zaczynacie dostrzegać piękno w prostych rzeczach. Nagle do głowy zaczynają przychodzić genialne pomysły. Na najbliższe godziny i na całe życie. Wpadacie w interakcje z lokalną społecznością. Poznajecie siebie i towarzysza podróży. Jak widać, same plusy.

IMGP9766Żyj z pasją i dla pasji.

Zajrzyj na naszego Facebooka i bądź na bieżąco! 

 

Możesz również polubić…

12 komentarzy

 1. Zostało mi spędzić noc pod chmurką i wykąpać się zimą w morzu, ani jedna ani dryga opcja nie należy do moich marzeń 🙂 Ogólnie świetna lista i bardzo trafne spostrzeżenia!

  1. W takim razie te dwa punkty do zastąpienia celami bardziej dopasowanymi do Ciebie:) Pozdrawiam:)

 2. 9/10 pozostała tylko zimowa kąpiel w morzu 😉

  1. Gratuluję! 🙂 A zima się zbliża, więc będzie szansa na spełnienie i tego punktu 😀

 3. Witam!
  Świetna lista. Wydaje mi się jednak, że najlepiej jest zrobić własną listę, a tymi „gotowymi” się jedynie posiłkować. Wtedy radość jest jeszcze większa i bardziej satysfakcjonująca:)
  Pozdrawiam,
  Kuba.

  1. To prawda, to tylko kilka propozycji, Tak naprawdę lista taka mogłaby mieć i ze 100 pozycji 😀

 4. Fajna lista, dwóch mi brakuje do bullseye ;p Spoko piszesz, fajnie się to czyta 😉

  1. Dziękuję, fajnie że się podoba 🙂 Czekam na coming out z tymi dwoma, których brakuje 😀

 5. Świetna lista! Zdecydowanie muszę kiedyś przespać się pod gołym niebem 🙂

  1. Koniecznie! To zdecydowanie najlepszy punkt z tej listy 🙂

 6. Zostało mi tylko wykąpać się w morzu 😀 Ale nie będzie to łatwe…

  1. To prawda, do najłatwiejszych nie należy, ale do wykonania 😀 Chyba wszystko siedzi w głowie. Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *