Co warto zobaczyć w Omanie - Wahiba Sands
Oman Strona główna

Oman pod namiotem – informacje praktyczne

Oman jest dość drogim kierunkiem podróży. A to dlatego, że dopiero przygotowuje się na fale turystów. Bilety lotnicze do najtańszych nie należą, o tanich hostelach nikt tam nawet nie słyszał, a ceny za dodatkowe atrakcje potrafią niekiedy zwalić z nóg.  Na szczęście jest rozwiązanie, aby zmniejszyć koszty podróży – Oman pod namiotem.

Mimo swoich cen, Oman jest zdecydowanie wart odwiedzenia. Według naszego rankingu, to drugi po Islandii najpiękniejszy kraj jaki mieliśmy okazję odwiedzić. O atrakcjach Omanu przeczytacie TUTAJ. Ale co zrobić, kiedy są chęci, a nie mamy miliona monet na drogie hotele? Najlepszym rozwiązaniem jest Oman pod namiotem.

Atrakcje Omanu

Na szczęście w Omanie dozwolone jest rozstawianie namiotu dosłownie wszędzie. Nie licząc oczywiście terenów prywatnych. Choć z tą niezwykle gościnną kulturą, z pewnością uzyskalibyście zgodę od właściciela, żeby postawić namiot pod jego palmą. Choć w sumie nie, nie pozwoliłby spać wam pod namiotem, kiedy tuż obok stoi jego dom, gdzie czekałby na was kawałek podłogi.

Oprócz tego, że namiot jest legalny, to jeszcze bezpieczny. Bo Oman w ogóle jest bezpiecznym krajem. I niezwykle gościnnym. I tak pięknym, że spanie pod namiotem w Omanie to nie konieczność, a przyjemność. Piaski pustyni, głębokie wąwozy, zielone oazy i wadi, piękne plaże tuż przy brzegu oceanu. Jest w czym wybierać. A w wyborze nierzadko pomogą wam sami mieszkańcy. Doradzą gdzie będzie ciszej, gdzie ładniejszy widok z rana, gdzie przypływ nie zabierze namiotu w czeluście oceanu.

Co warto zobaczyć w Omanie - Wadi Ghul
Co warto zobaczyć w Omanie - Wahiba Sands
Wadi Ghul Oman

A co ważne, Oman pod namiotem to również dobry pomysł na podróż z dzieckiem! Jakby się ktoś wybierał z małym brzdącem pod namiot, to wpadajcie na bloga gdziesakasperki.pl po porady.

Oman pod namiotem – na co uważać

Jedyne na co powinniście uważać rozkładając namiot na omańskiej ziemi to … wiatr. Jest on tam dość silny. Zwłaszcza na otwartej przestrzeni. Warto więc szukać osłoniętych miejsc, murków na plaży, zagłębień na pustyni. I to tyle z zagrożeń. Dzika zwierzyna nie biega, bezpańskich psów brak, czasem jakaś koza zabeczy. Aha no i trzeba uważać, żeby nie dostać zawału z zachwytu, kiedy rano wyczołgacie się z namiotu 🙂

Także pakujcie plecaki i ruszajcie w drogę. A o tym jak tanio dolecieć do Omanu, jak zdobyć najtańszą wizę, gdzie zjeść przeczytacie TUTAJ

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *