Gudauri
Gruzja

Lot paralotnią w Gruzji [Gudauri], czyli Kaukaz z lotu ptaka

Świat z lotu ptaka wydaje się jeszcze piękniejszy. Góry z lotu ptaka to totalna magia. Zwłaszcza taki Kaukaz. Będąc w gruzińskim miasteczku Gudauri nie sposób odmówić sobie takiej atrakcji!

Miejscowość Gudauri położona jest w Kaukazie na wysokości 2200 m n.p.m. Dawniej był to jedynie ośrodek pocztowy, gdzie carskie dyliżanse wymieniały konie. Jednak od lat 80. XX wieku Gudauri zaczęło nabierać turystycznego znaczenia. Z pomocą Austrii, powstały tam hotele, wyciągi narciarskie i nartostrady. Ale to nie wszystkie atrakcje dla spragnionych aktywnego wypoczynku. Gudauri to idealna baza dla chcących obejrzeć Kaukaz z lotu ptaka. Działa tam sporo firm oferujących loty paralotniami. I z takiej atrakcji postanowiliśmy skorzystać i my! Ceny takiego lotu są różne, ale przeważnie oscylują w granicach 300 lari (ok. 400 zł).

Gudauri

Gudauri

Gudauri

Lot odbywa się w tandemie z wyszkolonym instruktorem. Zabawa trwa około 25 minut, a na koniec otrzymujecie filmik z nagraniem całego lotu. Tak więc przez blisko pół godziny podziwialiśmy pobliskie szczyty z wysokości około 2500 m n.p.m. Wśród nich zbocza Sadzele i Kudebi z ich 35 trasami zjazdowymi. A całość przecina dolina rzeki Aragvi. No generalnie bajka!

Gudauri

Gudauri

Gudauri
Lot paralotnią w Gudauri zdecydowanie polecamy. Jeśli tylko nie macie lęku wysokości. Bo jednak skok w przepaść, żeby nie wiem z jakim kozackim instruktorem, wymaga trochę odwagi. Ale jeśli już się zdecydujecie, z pewnością nie pożałujecie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *