Malta Strona główna

Malta – zabytki, atrakcje. Subiektywny przewodnik

Mimo wyjątkowo małej powierzchni, Malta ma do zaoferowania zabytki i atrakcje godne polecenia każdemu. Odnajdzie się tam wielbiciel przyrody, zafascynowany podwodnym światem nurek, amator starożytnej zabudowy, zapalony rowerzysta i smakosz maltańskiego wina. Oto subiektywny przewodnik po najważniejszych atrakcjach Malty.

Popeye Village to chyba najbardziej wyjątkowe miasteczko na wyspie. To niezwykle kolorowa wioska nad turkusową zatoką, będąca planem filmowym dla znanego wszystkim Popeya.

Matla - atrakcje

Dingi Cliffs to z kolei idealne miejsce dla kochających przyrodę. Spacerując wzdłuż klifu mamy okazję przystanąć na chwilę i podziwiać słońce chowające się za bezkres morza.

Matla - atrakcje

Azure Window to symbol Malty.  Lazurowe Okno na Gozo to  formacja skalna niesamowicie wyrzeźbiona przez siłę natury. Aktualizacja. Niestety to BYŁY symbol Malty 🙁 Łuk skalny zawalił się.

Blue Grotto, czyli grota skalna, do której można wpłynąć wynajętą łódką. Koszt to około 8 euro. Przed wyjazdem trzeba jednak sprawdzić, czy przypadkiem wycieczka nie jest odwołana przez silny przypływ.

Wyspa Gozo, której szerokość nie przekracza 8 km, cała w sobie ma coś magicznego. Małe miasteczka z kolorową zabudową, wąskie uliczki, niezwykła przyroda, surowe wybrzeża i górujące nad tym wszystkim barokowe kościoły. Do tego Gozo to jedno z najlepszych w Europie miejsc do nurkowania. Podwodny świat kryje tajemnice tragicznych wydarzeń wojennych.

La Valetta to również ciekawe miasto idealne na całodniowy spacer. Jak na stolicę przystało, znajdziecie tam liczne parki, kościoły, muzea, uliczki strome niczym te w San Francisco. Do tego mnóstwo urokliwych knajpek, w których można skosztować świeżej ryby, czy maltańskiego wina.

Marsaskala to typowe rybackie miasteczko z pocztówkowymi wręcz, kolorowymi łódkami pływającymi po zatoce.

 

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. Jakie piękne zdjęcia! Malta to wspaniałe miejsce, mam nadzieję, że uda mi się tam wybrać w najbliższym czasie 🙂

    1. Dziękuję:) Z pewnością się uda! Zwłaszcza, że można znaleźć loty na Maltę w naprawdę fajnych cenach.

  2. Byłam na Malcie w lipcu, ale tylko na przedłużony weekend. Niestety nie udało się odwiedzić w tak krótkim czasie wszystkich interesujących mnie miejsc, ale będzie okazja, by wrócić na Maltę 🙂 Słońce, lazurowe morze i wakacyjny klimat tej wyspy stwarzają doskonałe warunki do odpoczynku! Valetta ma niepowtarzalny urok i zauroczyła mnie jej niepowtarzalna architektura, a przede wszystkim te kolorowe balkony 🙂 Kolejnym razem wybiorę się na pewno do polecanych przez Ciebie Azure Window i Blue Grotto. Świetnie, że na Maltę można można dolecieć bardzo sprawnie dzięki tanim lotom!

    1. To prawda, Malta jest magiczna! Loty są teraz w tak korzystnych cenach, że z pewnością uda Ci się wrócić na Maltę i nadrobić zaległości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *