Lanzarote plan podróży na 7 dni. Mapa turystyczna PDF

Kanaryjska wyspa Lanzarote będzie odpowiednim kierunkiem na każdą porę roku. Odnajdą się na niej wielbiciele pieszych wędrówek i nietypowych klimatów. Lanzarote nie jest typową egzotyczną wyspą z ciągnącymi się kilometrami, białymi plażami. To pełen powulkanicznych pamiątek, skrawek ziemi z wszechobecną lawą, czarnym piaskiem i stożkami wulkanów.

Poniższy wpis to propozycja 7-dniowej wycieczki po Lanzarote wraz z interaktywnymi mapami w PDF i opisami atrakcji. Plan możecie modyfikować w zależności od preferencji.

Niezbędnik podróżniczy

Lanzarote – plan podróży na 7 dni

Lanzarote to niewielka wyspa. Jeśli zahaczacie o nią w czasie pobytu np. na Fuerteventurze, na jej zwiedzenie w szybkim tempie wystarczy nawet jeden dzień. Jednak jeśli waszym głównym celem jest sama Lanzarotę, możecie rozbić podróż nawet na 7 dni spokojnego zwiedzania w połączeniu z relaksem. Zobaczcie nasz plan podróży po Lanzarote, Zawarte są w nim najważniejsze atrakcje wyspy wraz z jednodniową wycieczką na Fuertaventurę promem.

playa blanca atrakcje wokolicy

Proponujemy zarezerwować nocleg w miejscowości Playa Blanca. To idealna baza wypadowa do większości atrakcji. A dodatkowo to stąd wypływają promy na pobliską Fuerteventurę. Nocleg możecie zarezerwować przez stronę.

Jak czytać plan podróży? Poniżej masz gotowy plan na 7 dniową podróż z założeniem noclegu w Playa Blanca. Przy każdym dniu prezentujemy mapę z potrzebnym czasem przejazdu. Po kliknięciu w nazwę atrakcji zostaniesz przekierowany do jej opisu wraz ze zdjęciami. Możesz również kliknąć w pinezkę na mapie, aby wyznaczyć lokalizację GPS atrakcji. Jeśli w czasie podróży masz włączoną lokalizację, dostaniesz mapę dojazdu do atrakcji z miejsca, w którym właśnie się znajdujesz. Pod mapą masz opisy numerów z mapy.

Możesz również pobrać (zupełnie za darmo) przewodnik w formie PDF, żeby mieć lepszy dostęp do planu podróży.

Dzień 1

Playa Blanca

Pierwszego dnia po przylocie proponujemy spokojny spacer po Playa Blanca. Poniżej macie mapę z atrakcjami, które możecie zwiedzić spacerując po mieście lub przemieszczając się autem, czy komunikacją miejską. Choć ze względu na ilość aut i ograniczone miejsca parkingowe w samym centrum, proponujemy wybrać spacer. Z kolei pod wulkanem Roja spokojnie możecie zaparkować auto na końcu szutrowej drogi (punkt 2 na mapie). (Ten punkt proponujemy zostawić na drugi dzień zwiedzania)

1Plaża Montana Roja – plaża o typowo wulkanicznym charakterze (czarne skały). Bardziej do podziwiania niż kąpieli i opalania 🙂
2 – parking pod Montana Roja – wulkan z widokiem na sąsiednią Fuerteventurę
3 Aqualava Water Park – park wodny
4 Playa Flamingo – Niewielka, piaszczysta plaża wzdłuż promenady. Możecie zatrzymać się podczas spaceru wzdłuż wybrzeża. Znajdziecie tu też liczne knajpy i sklepy z pamiątkami.
5 – Plac zabaw. Dobry punkt zwiedzania podczas pobytu z małymi dziećmi.
6 Playa Dorata to kolejna plaża przy deptaku wzdłuż wybrzeża. Szeroka i piaszczysta nadaje się do plażowania i kąpieli.
7 Punkt widokowy Mirador de Puerto Rubicón – Bardzo ładne miejsce na klifie z widokiem na całe miasto po jednej i potężne plaże Papagaya.
8 Castillo de San Marcial de Rubicón de Femés – Niewielki zamek na końcu wysokiego klifu. Wspaniały punkt widokowy.

Dzień 2

Punta del PapagyaMontania Roja

Trasa około 30 km autem.

Typowo aktywny dzień wśród wulkanicznej przyrody. Na początku proponujemy podjechać na Punta de Papagaya, gdzie znajdziecie piękne, wręcz dzikie piaszczyste plaże. Trzeba pamiętać, że droga do punktu jest szutrowa i mocno wyboista z licznymi „kocimi łbami”. Popołudniem z kolei możecie wejść na wulkan Montania Roja. Droga nie jest wymagająca, a widok olśniewający!

1Punta del Papagaya – Jedno z najładniejszych miejsc na Lanzarote. Piaszczyste klify, tajemnicze plaże, wulkaniczne krajobrazy.
2Playa Mujeres – Piękna piaszczysta i szeroka plaża. idealna na kąpiele i plażowanie
3Montana Roja – wulkan z widokiem na sąsiednią Fuerteventurę. Polecamy wybrać się popołudniem prosto na zachód słońca.

Dzień 3

Playa Blanca – Salinas de Janubio – Los Hervideros – El Golfo – Playa Blanca

Do przejechania około 65 km.

Tego dnia dojedziemy do atrakcji w pobliżu Playa Blanca. Zobaczycie pola salin do przechowywania soli morskiej, zielone jezioro w kraterze wulkanu, czy przejdziecie się ciekawą ścieżką wzdłuż czarnych, wulkanicznych skał na wybrzeżu.

1, 2 Salinas de Janubio (2 punkty widokowe) – saliny z XIX wieku do pozyskiwania soli morskiej.
3Los Hervideros – ścieżka widokowa wzdłuż postrzępionego, wulkanicznego wybrzeża oceanu.
4 El Golfo – niewielkie miasteczko rybackie z zielonym, kraterowym jeziorem El Lago Verde.

Dzień 4

Playa Blanca – Montana Caldereta i Caldera Blanca – PN Timanfaya – Mirador del Rio – Jamos del Aqua -Mirador Haria – Playa Blanca

Do przejechania ok. 160 km.

W tym dniu zrobicie zrobicie najwięcej kilometrów docierając aż na drugi koniec Lanzarote. Zobaczycie park narodowy wypełniony stożkami wulkanicznymi, zatrzymacie się przy pięknych punktach widokowych i zajrzycie do stolicy. Droga do Mirador del Rio i Mirador Haria będzie wąska i kręta, choć na szczęście asfaltowa.

1Park Narodowy Timanfaya – park z chronionym krajobrazem wulkanicznym
2 – Wulkaniczna trasa trekkingowa na Montana Caldereta i Caldera Blanca
3/4Mirador Haria i Mirador del Rio – piękne punkty widokowe
5Jameos del Aqua – tunel wulkaniczny z jeziorem w jaskini

Dzień 5

Po kilku intensywnych dniach, przyszedł czas na plażowanie i spokojne spacery wzdłuż oceanu o zachodzie słońca. Możecie wybrać jedną z plaż w Playa Blanca lub podjechać kawałek w rejony plaż Papagaya.

Dzień 6

Tego dnia proponujemy popłynąć na jednodniową wycieczkę na Fuerteventurę. Statki pływają cały dzień, więc nie będzie problemu z dopasowaniem godzinowo. Dla przykładu, z Playa Blanca odpływa prom o 9.15 i po 35 minutach jesteście na Fuerteventurze. Kosztuje 17,50 euro (osoba dorosła). Ostatni powrotny rejs tego samego dnia jest o 19.00 i kosztuje 32 euro (o godzinie 17.45 już 17,50 euro).

Rozkład promów oraz ceny biletów możecie sprawdzić na TEJ stronie. Tam też możecie kupić bilety.

Promy odpływają z portu w Playa Blanca i dopływają do portu w Corralejo. Na miejscu nie potrzebujecie auta. Możecie przejść przez główny deptak w centrum Corralejo aż do Parku Narodowego Dunas de Corralejo. To chroniony obszar wydm ciągnących się kilometrami wzdłuż wybrzeża oceanu. Trasę pieszą znajdziecie pod TYM linkiem.

Dzień 7

Ostatni dzień wykorzystujecie już według tego, o której godzinie macie samolot powrotny. Proponujemy więc skoczyć jeszcze na plażę, czy rozgrzać się w promieniach wschodzącego słońca na porannej kawie wzdłuż promenady w Playa Blanca. Możecie również przyjechać wcześniej do Arrecife, aby zwiedzić stolicę. Atrakcje tego miejsca wraz z opisami znajdziecie TU.

Zobacz: Lanzarote – jak się poruszać po wyspie?

Czołem! Będzie nam niezmiernie miło, jeśli w zamian za codzienną pracę nad blogiem, dorzucisz się do kawy 🙂 Tak, żeby łatwiej się pisało o poranku 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *