Wystawa budowli z klocków Lego w Gliwicach. Lewandowski z klocków!

Wystawa budowli z klocków Lego w Gliwicach to raj dla tych, którzy kochają świat Lego. Ale potężne budowle zbudowane z klocków, czy świetnie odwzorowane postacie naturalnych wielkości zaskoczą zdecydowanie każdego. Zapraszamy zatem do świata Lego. To idealna propozycja na spędzenie weekendu z dziećmi.

Wystawa w Gliwicach to 2000 metrów kwadratowych z blisko 100 eksponatami. Znajdziecie tam podwodny świat rafy koralowej, 7 cudów świata, 7-metrową konstrukcję wieżowców World Trade Center, strefę gier i bajek oraz postacie naturalnej wielkości zbudowane z tysięcy klocków. A na końcu czeka was zabawa w Fun Parku.

Największa rafa koralowa z klocków Lego

Wystawa klocków Lego w Gliwicach może poszczycić się największą na świecie rafą koralową zbudowaną z ponad miliona klocków Lego! W specjalnie wydzielonym pomieszczeniu zagłębicie się w podwodny świat kolorowych roślin i fascynujących zwierząt. Do budowy użyto klocków w 142 kolorach. Cała rafa mieni się fluorescencyjnymi barwami.

Gigantyczne budowle i postacie 1:1 z Lego w Gliwicach

Na wystawie Lego w Gliwicach znajdziecie też największą na świecie katedrę Notre Dame zbudowaną z klocków. Wiernie odwzorowano w niej każdy szczegół i naprawdę robi wrażenie. Oprócz tego w Gliwicach znajdziecie bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości 7 metrów. Budowla ma 110 pięter, a do jej zbudowania użyto blisko 750 000 klocków Lego, 17 000 okien i 52 000 przezroczyste klocki.

Oprócz budowli w Gliwicach spotkacie też sławne postacie zbudowane z Lego. Wśród nich znalazł się Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski z żoną, Tomasz Gollob na motorze, Fredie Mercury, czy Elvis Presley. I wszyscy w skali 1:1!

Świat bajek i gier

Dzieci zachwycą się z pewnością w strefie bajek i gier widząc swoje ulubione postacie, czy scenerie z gier zbudowane z klocków. Zobaczycie m.in świat z gier Minecraft, Warcraft, postacie z Minionków, Lwią Skałę z Króla Lwa, Piękną i Bestię, Smurfy i wiele innych. Jest też gratka dla wielbicieli Harrego Pottera – odwzorowane w skali 1:1 postacie z kultowego filmu.

A na koniec coś ekstra. Potężna strefa zabawy Fun Park. Fani Lego mogą tam spędzić kilka godzin. To miejsce gdzie możecie sami budować z Lego używając do tego tysięcy klocków z Lego Friend, Lego City, a dla najmłodszych czekają Lego Duplo. Dzieci mogą też „rysować” klockami, albo zbudować sobie bazę z gigantycznych klocków.

Lego w Gliwicach – informacje praktyczne

Wystawa budowli z klocków Lego w Gliwicach znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach wzdłuż autostrady A1. Mamy więc dogodny dojazd dla tych, którzy przyjeżdżają spoza Gliwic. Wystawę znajdziecie w środku galerii naprzeciwko kawiarni Grycan.

Na terenie CH Europa Centralna znajduje się też Fuzeum – wyjątkowe muzeum światłą i kolorów dla dzieci oraz Kolejkowo – fascynujący świat Śląska w miniaturze. Obydwie atrakcje zobaczycie w oddzielnych wpisach.

Na stronie wystawy Lego w Gliwicach znajdziecie informację, że wystawa otwarta jest 365 dni w roku w godzinach 10.00 – 19.00. Cennik znajdziecie na TEJ stronie. Ile czasu potrzeba na zwiedzanie Lego w Gliwicach? Jeśli wybieracie się z małymi fanami Lego, to zapewne spędzicie tam pół dnia, głównie w strefie Fun Park 🙂 Nam z 4-letnią Laurą całość zajęła około 1,5h.

Wystawa 3D Gallery

Odwiedzając wystawę Lego w Gliwicach, możecie kupić bilet łączony na wystawę 3D Gallery. To obrazy pozwalające na robienie zabawnych zdjęć 3D. Przy każdej makiecie macie wskazówki do tego, jak robić zdjęcie, aby wyszło wam ciekawe selfie. Będzie możliwość np. stanąć na Księżycu, przejść nad przepaścią, znokautować boksera, czy napić się mleka prosto od krowy 🙂

Kupując bilet na wystawę Lego, otrzymujecie 50% rabatu na wystawę 3D Gallery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *