Funzeum w Gliwicach. Magiczny świat kolorów i świateł

Funzeum to wyjątkowe miejsce, w którym dosłownie utoniecie w kolorach. To nietypowe muzeum, które wyjaśni dzieciom skąd się biorą kolory, jak działa pryzmat, albo pokaże jak to jest włożyć głowę w kalejdoskop. Zobaczcie zatem czym jest Funzeum i czy warto je odwiedzić.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto odwiedzić Funzeum, na samym wstępie powiem, że Laura tam oszalała. Stwierdziła, że zostaje tu na zawsze 🙂 To najlepsza recenzja od małego człowieka, który dość szybko nudzi się atrakcjami. Ale od początku.

Czym jest Funzeum?

To muzeum z kilkudziesięcioma interaktywnymi eksponatami. Z pokojami wypełnionymi kolorami i wyjaśnieniami skąd się one biorą. A na koniec strefa rozrywki – istne szaleństwo. Funzeum podzielone jest na 5 stref:

  • Wystawa koloru to kilka pokoi, które toną w różnych barwach. Tu dowiecie się, że pierwotnie marchewka była fioletowa, albo że niebieski kolor oczu to iluzja. Dzieci zobaczą jak zmienia się kolor pod wpływem światła i udowodnią sobie, co się stanie jak połączymy wszystkie barwy. Idealne połączenie wiedzy z zabawą. Najlepiej!
  • Kolejna będzie wystawa światła. A tu zajrzycie do fluorescencyjnego lasu, zobaczycie jak działają różne zwierciadła, przejdziecie się do pokoju wypełnionego kolorowymi lampami i lustrami, albo włożycie głowę do kalejdoskopu 🙂
  • Funzone to strefa, gdzie dzieci oszaleją z radości! Znajdą tu kreatywne baseny z kulkami, wielkie pianino, po którym można biegać, a to zmienia kolory, podniebny plac zabaw, gigantyczne łóżko wodne, wielkie klocki i pokój z wielkimi piłkami.
  • Funcafe, czyli strefa gdzie będzie można uzupełnić zapas energii, czy po prostu odpocząć z kawą podczas gdy dzieci będą szalały na podniebnym placu zabaw.
  • Po drodze miniecie też Funshop, czyli sklep z kolorowymi pamiątkami.

Funzeum – godziny otwarcia, cennik

Funzeum to idealne miejsce na kreatywny weekend z dziećmi nie tylko latem, ale i zimą. W końcu wszystko znajduje się pod dachem. A dokładniej pod dachem centrum handlowego Europa Centralna w Gliwicach. Centrum znajduje się tuż przy autostradzie A1, więc dla osób przyjezdnych, tak jak my, nie ma najmniejszego problemu z jego znalezieniem. Trasa z Częstochowy zajmie wam 1 h, z Opola 1,10 h, a z Katowic zaledwie 25 minut

Funzeum znajduje się tuż obok Kolejkowa – kolejnej świetnej i kreatywnej atrakcji dla rodzic z dziećmi.

Funzeum otwarte jest od poniedziałku do piątku od 10.00 do 20.00, a w weekendy od 9.00 do 21.00. Ceny biletów wstępu znajdziecie na TEJ stronie. W cenie dostajecie nieograniczony dostęp do wszystkich ekspozycji i atrakcji. Limit czasowy wynosi 3 h i myślę, że spokojnie właśnie tyle czasu spędzicie w Funzeum.

Totalnie obiektywnie polecamy Funzeum. Myślę że to jedna z ciekawszych atrakcji jakie odwiedziliśmy z Laurą. Dla dziecka, które kocha kolory, a na widok prawdziwej tęczy skacze z radości, a do tego uwielbia kreatywne place zabaw, to była wycieczka do raju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *