Skazka Kanion
Azja Kirgistan

Skazka Kanion. Z wizytą w skalnej baśni [ZDJĘCIA]

Skazka Kanion to jedna z największych atrakcji po południowej stronie jeziora Issyk Kul. Położony zaledwie 4 km od miasta Tosor „Fairy Tail Canyon” przyciąga rzeszę turystów. I nic dziwnego. Bo to rzeczywiście baśniowe miejsce. 

Skazka Kanion

Kierowca marszrutki przejeżdżający wzdłuż południowego wybrzeża Isyk Kul, z pewnością będzie wiedział gdzie was wysadzić. My do Skazka Kanion dojechaliśmy z Bałykczy za 150 som. Wejście do parku kosztuje 50 som. W budce strażnika możecie zostawić plecaki, bo kilkugodzinny spacer po skałach w upale nie należy do najprzyjemniejszych.

Skazka Kanion

Skazka Kanion nazywany jest „Baśniowym Kanionem”. A to za sprawą kształtów skał, które przez wieki kształtowane są przez wiatr. Niektóre mają nawet konkretne nazwy jak np. Wielki Mur Chiński. Oprócz tego znajdziecie hipopotama, węża, wielkiego giganta, a nawet całe zamki. Ale magią tego miejsca są nie tylko niezwykłe kształty, ale i kolory. Niektóre skały dosłownie mienią się kolorami tęczy!

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

A na wieczór polecamy dziką plażę po drugiej stronie ulicy. Cisza, spokój, piękne widoki, niezwykłe kolory przy zachodzącym słońcu i krystalicznie czyta woda na poranną kąpiel w Issyk Kul.

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Polecamy także: Ala-Kul Trekking. Turkusowa perła Tien-Shanu

Możesz również polubić…

6 komentarzy

 1. Hejo, Wnuki! <3 <3
  Cudowne, jadę! Ten nocleg… O tak, nie mogę się już doczekać… 🙂 🙂 🙂
  Lecę czytać kolejne posty, bo do wyjazdu kilka dni, a dopiero planuję.

  1. Joanna Wnuk says:

   O matko, ale zazdro! Pojechałby jeszcze raz połazić po tych górach i wykąpać się w tym morzo-jeziorze 😀

 2. carcoma says:

  Czesc, a jak wracaliscie ze Skazka kanion? Tez do Balykczy? Marszrutka czy stopem? Wieczorem jest opcja cos zlapac? Prosze o jakiekolwiek info:)

  1. Joanna Wnuk says:

   Nie wracalismy, a pojechaliśmy dalej na około jeziora do Czołponaty:) Wiesz co, mieliśmy plan jechać stopem, ale jak się okazało, że marszrutka kosztowała jakieś 10zł, to nie chciało nam się fatygować z wychodzeniem na wylotówkę 😀

 3. Byliśmy w tym roku, a czekałam na ten moment 4 lata! Ostatnim razem nie udało mi się tam dojechać, bo byłam po drugiej stronie Issyk Kul. Kanion – rewelacyjny 🙂

  1. Joanna Wnuk says:

   Dobrze że w końcu wam się udało, bo zdecydowanie szkoda byłoby go opuścić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *