Skazka Kanion. Z wizytą w skalnej baśni [ZDJĘCIA]

Skazka Kanion

Skazka Kanion to jedna z największych atrakcji po południowej stronie jeziora Issyk Kul. Położony zaledwie 4 km od miasta Tosor “Fairy Tail Canyon” przyciąga rzeszę turystów. I nic dziwnego. Bo to rzeczywiście baśniowe miejsce. 

Skazka Kanion

Kierowca marszrutki przejeżdżający wzdłuż południowego wybrzeża Isyk Kul, z pewnością będzie wiedział gdzie was wysadzić. My do Skazka Kanion dojechaliśmy z Bałykczy za 150 som. Wejście do parku kosztuje 50 som. W budce strażnika możecie zostawić plecaki, bo kilkugodzinny spacer po skałach w upale nie należy do najprzyjemniejszych.

Skazka Kanion

Skazka Kanion nazywany jest “Baśniowym Kanionem”. A to za sprawą kształtów skał, które przez wieki kształtowane są przez wiatr. Niektóre mają nawet konkretne nazwy jak np. Wielki Mur Chiński. Oprócz tego znajdziecie hipopotama, węża, wielkiego giganta, a nawet całe zamki. Ale magią tego miejsca są nie tylko niezwykłe kształty, ale i kolory. Niektóre skały dosłownie mienią się kolorami tęczy!

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

A na wieczór polecamy dziką plażę po drugiej stronie ulicy. Cisza, spokój, piękne widoki, niezwykłe kolory przy zachodzącym słońcu i krystalicznie czyta woda na poranną kąpiel w Issyk Kul.

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Skazka Kanion

Polecamy także: Ala-Kul Trekking. Turkusowa perła Tien-Shanu

6 thoughts on “Skazka Kanion. Z wizytą w skalnej baśni [ZDJĘCIA]

  1. Czesc, a jak wracaliscie ze Skazka kanion? Tez do Balykczy? Marszrutka czy stopem? Wieczorem jest opcja cos zlapac? Prosze o jakiekolwiek info:)

    1. Nie wracalismy, a pojechaliśmy dalej na około jeziora do Czołponaty:) Wiesz co, mieliśmy plan jechać stopem, ale jak się okazało, że marszrutka kosztowała jakieś 10zł, to nie chciało nam się fatygować z wychodzeniem na wylotówkę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *